Ad Code

Responsive Advertisement

Bitorrent ile indirme ve hızlandırma nasıl yapılır? [Resimli Anlatım]

Merhaba arkadaşlar bu yazımda, torrent dosyalarının nasıl indirileceğini, bittorrent kullanımını, torrent hızlandırmayı resimli olarak anlatacağım. Eğer torrent programınız yoksa burayı tıklayarak edinebilirsiniz.

Torrent indirme nasıl yapılır?

1.Adım: İlk olarak ".torrent" uzantılı dosyamızı torrent sitelerinden ediniyoruz.  Ben İngilizce eğitim seti indireceğim için o setin torrent'ini buldum ve indirdim. Sizde ne indireceksiniz onun torrent'ini bulup indirin. İndirme tamamlandıktan sonra üzerine çift tıklayın ve Bittorrent ile açılmasını bekleyin.


2.Adım: Torrent dosyamız Bittorrent ile açıldığı zaman "Yeni Torrent Ekle" penceresi de açılacak. Burada; 
1 Numara ile gösterdiğim kısım torrent içerisindeki dosyaların nereye ineceğini,
2 Numara ile gösterdiğim kısım torrent içerisindeki dosyaların toplam boyutunu,
3 Numara ile gösterdiğim kısım torrent'in içeriğini gösteriyor.
Son olarak 4 Numara ile gösterdiğim kısımdaki "Tamam" butonuna basarak indirme işlemini başlatıyoruz. Ve indirmenin tamamlanmasını bekliyoruz. Torrent indirmek için yapmamız gerekenler sadece bu kadar.

Torrent hızlı indirme ayarı nasıl yapılır?

Torrent ile dosya indirmek çok kullanışlı bir yöntemdir. Diğer indirme yöneticilerinin çoğunda bulunmayan devam etme özelliği içimizi rahatlatır. Üstüne üstlük hız limitinin olmayışı da bizi kendisine çeker. Her türlü dosyanın da torrentinin rahatça bulabilme imkanımızın olması daha da avantajlı hale getirir. Torrent sisteminde indirme işlemi yaparken indirme hızı bazen çok düşer. Bu muhtemelen indirmiş olduğumuz torrentin izleyici yada tracker eksikliğinden kaynaklanıyordur. 2.Adım: Vermiş olduğum linke tıkladığınızda yukarıdaki resimde görülen sayfa açılacak. Burada bulunan tüm linkleri seçiyoruz ve kopyalıyoruz. Ardından yeniden Bittorrent programına dönüyoruz.


3.Adım: Bittorrent programında indirmekte olduğumuz torrentin üzerine sağ tıklıyoruz ve açılan sekmede en altta bulunan "Özellikler" butonuna tıklıyoruz.
4.Adım: Açılan bu özellikler penceresinde en üstte "İzleyiciler (Duyuru adreslerinin arasında bir satır boş bırakın." yazısının hemen altında bulunan kısma 2.Adımda kopyalamış olduğumuz linkleri yapıştırıyoruz. Yapıştırma işleminin ardından "Tamam" butonuna basıyoruz.

Tamam butonuna bastıktan sonra torrent hızlandırma işlemi de tamamlanmış oluyor. Biraz sonra görüyoruz ki inmesi 1 hafta gösterilen torrent dosyamızın inmesine 2 saat kalmış. Çünkü saniyede indirme hızı 10 katına çıkmış. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Yapamadığınız ya da aklınıza takılan herhangi bir kısım ya da adım olursa yorum yapmaktan çekinmeyin.

Yorum Gönder

8 Yorumlar

 1. Çok Saolun 2 gün vardı inmesine 1 güne indi çok teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. 50 kb den 150 kbye çıktı eyvallah :D

  YanıtlaSil
 3. gerçekten çok hızlı! Yaşasın!

  YanıtlaSil
 4. 200-250 den 350 yi gördüm teşekkürler :)))))))))))))))))))

  YanıtlaSil
 5. 34gb. indiriyorum 1yıl 4ay yazıyordu denileni yaptım 18 saate düştü bazan 6 saatte oluyor

  YanıtlaSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)

Close Menu