Ad Code

Responsive Advertisement

AVG Antivirüs programı nasıl devre dışı bırakılır? [Resimli Anlatım]

Arkadaşlar bugün sizlere AVG virüs programının nasıl devre dışı bırakılacağını anlatacağım. Öncelikle şunu belirtmek isterim. Ben anlatımı AVG Antivirüs 2015'le yaptım ama AVG devre dışı bırakma şekli her sürüm için aynı. Şimdi gelelim AVG'yi nasıl devre dışı bırakacağımıza.

1.Adım: İlk olarak başlat çubuğunu en sağında yani saat ve tarihin olduğu kısımda AVG simgemizi buluyoruz. Eğer AVG simgemiz orada gözükmüyorsa 1 numara ile gösterdiğim oka tıklıyoruz ve açılan yerden AVG simgemizi buluyoruz. Ve simgenin üzerindeyken mouse ile sağ tık yapıyoruz.
2.Adım: AVG simgesine sağ tıkladıktan sonra yeni bir pencere açılıyor. Yukarıda ki resimde de bu pencereyi görüyoruz. Bu yeni pencerede "AVG korumasını geçici olarak devre dışı bırak" yazısını buluyoruz ve üzerine tıklıyoruz.
3.Adım: Sıra geldi AVG korumasını ne kadar süreliğine devre dışı bırakacağımızı seçmeye. AVG korumasını devre dışı bırakma süresi yazan kısıma tıklıyoruz.
4.Adım: Burada 4 seçenek karşımıza çıkıyor. 5, 10, 15 dakika boyunca AVG antivirüs programını devre dışı bırakabiliyoruz. 4.seçenekte ise yeniden başlatmaya kadar korumayı kapatabiliyoruz. Eğer dakikalı olanlardan birini seçerseniz seçtiğiniz dakika kadar zaman geçtiğinde program otomatik olarak yeniden etkinleşir. Yeniden başlatmaya kadar seçeneğini seçerseniz program bilgisayar kapatılıp açılana kadar devre dışı kalır. Hangisini seçmeye karar verdiysek bir sonraki aşamaya geçebiliriz.

5.Adım: AVG korumasını ne kadar süre devre dışı bırakacağımıza karar verdiysek artık devre dışı bırakabiliriz. Mavi çerçeve içerisinde gösterdiğim "Tamam" butonuna basıyoruz ve AVG virüs programı devre dışı bırakılıyor.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Close Menu