Ad Code

Responsive Advertisement

Pdf dosyalarını diğer formatlara dönüştürme nasıl yapılır? [Resimli Anlatım]

PDF taşınabilir belge biçiminin İngilizce kısaltılmış halidir. Bugün Adobe Reader'la açtığımız dosyaların tamamı PDF formatındadır. Ne yazık ki bu formatta ki belgeleri Adobe Reader üzerinden düzenlemek oldukça zor. Bu nedenle yahut başka nedenlerle PDF formatında ki belgemizi resim dosyasına, flash dosyasına ya da word dosyasına çevirmemiz gerekiyorsa birazdan kullanımını göstereceğim PDFMate PDF Converter ile yapabileceğiz.

Çevirme işlemini yapmamız için öncelikle PDFMate PDF Converter programına ihtiyacımız var. Programı indirmek ve kurulumu yapmak için Buraya Tıklıyoruz.

1- Programı indirip kurduktan sonra programımızı başlatıyoruz.

2- Programa PDF belgemizi eklemek için iki yol var. İlki basit sürükle bırak tekniği. Bunun için PDF dosyamıza fare imlecimizle basılı tutarak programın üzerine bırakıyoruz. İkinci teknikte ise 1 numaralı buton ile gösterdiğim "PDF Ekle" butonuna basıyoruz.
3- Açılan pencereden PDF dosyamızı buluyoruz ve PDF dosyamızı seçtikten sonra mavi çerçeve içerisinde gösterdiğim "Aç" butonuna basıyoruz.
4- PDF belgemiz programa eklendiğinde böyle gözüküyor.
        - 1 numara ile gösterdiğim kısımda eklediğimiz dosya bulunuyor.
        - 2 numara ile gösterdiğim kısımdan PDF belgemizi hangi formata dönüştürmek istersek onu seçiyoruz.
        - 3 numara ile gösterdiğim kısımda çevirme işleminden sonra belgemizin nereye atılacağını görüyoruz.
        - Gerekli ayarları yaptıktan sonra 4 numara ile gösterdiğim "Dönüştür" butonuna basıyoruz.
5- Ok işaretiyle gösterdiğim kısımda dönüştürme işleminin yapılıyor olduğunu gösteriyor. %100 olmasını bekliyoruz. İşlem yaklaşık 30 saniye sürüyor.
6- İşlem tamamlandığında programın paralı sürümünü isteyip istemediğimiz soruluyor. "İptal" butonuna basarak devam ediyoruz.
7- Dönüşen belgemize ulaşmak için programın alt kısmında yer alan 4. adımda 3 numara ile gösterdiğim bölümdeki "Aç" butonuna tıklıyoruz.
8- Gördüğümüz gibi başta PDF olan belgemiz artık Word formatında. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Yapamadığınız her hangi bir adım olursa yorum bırakmanız yeterli. :)

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Close Menu