Ad Code

Responsive Advertisement

Yandex Disk dosya indirme nasıl yapılır? [Resimli Anlatım]

Yandex Disk, Yandex şirketinin kendi sunucularında dosya barındırmamıza ve barındırılan dosyaların indirmesine olanak veren bir servistir. Ben şu ana kadar paylaştığım programlarının çoğunu Yandex Disk'e ekleyerek sizlere ulaştırdım. Yandex Disk'i tercih etme sebebim ise, Yandex'e üye olduğunuz taktirde indirme işlemlerinde hiç bir hız limiti olmaması. Bu arada üyelikte ücretsiz. 


  • Yandex Disk üzerine yüklenmiş bir dosyanın nasıl indirileceğine gelecek olursak;  • Öncelikle dosyayı indireceğimiz Yandex linkine tıklıyoruz.
  • Linke tıklayıp verilen adrese ulaştığımızda böyle bir sayfa açılıyor. Ve :


   1 - Ok işaretiyle gösterilen yerde indirilecek dosyanın ismi yazıyor.
   2 - Dosyanın boyutu.
   3 - Dosyayı kendi Yandex Disk'ine kaydetmek isteyenler için. Bu konuya ayriyeten değineceğim.
   4 - Dosyayı indirmeyi bu butondan yapıyoruz.
   5 - Dosyanın linki.
   6 - Dosyayı paylaşmamızı sağlayan butonlar.
   7 - Eğer Yandex üyeliğimiz varsa buradan giriş yapıyoruz. Eğer giriş yapmışsak kullanıcı adımız burada gözüküyor.


  • İndirme işlemi yapmak için 4 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim "İndir" butonuna basmamız yeterli. Lakin bazen indirilecek dosyanın boyutunun büyük olması sebebiyle Yandex indirme işlemimize kota koyabiliyor yani indirme hızımızı düşürüyor. Ama bunu aşmak çok kolay. İndirilecek dosyayı 3 numaralı ok işaretiyle gösterdiğim "Yandex Disk'ime kaydet" butonuna basmamız yeterli. Kendi Yandex Disk'inize kaydetmek için öncelikle Yandex üyeliğinizin olması lazım. Buraya tıklayarak Yandex üyeliği alabilir ve sınırsız indirme hızıyla dosyaları indirebilir veya kendi dosyalarınızı Yandex Disk üzerinde depolayabilirsiniz. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Close Menu