Ad Code

Responsive Advertisement

Firefox kurulumu nasıl yapılır? [Resimli Anlatım]

Mozilla Firefox, bilgisayar kullanıcılarının internet deneyimini geliştirmek amacıyla hazırlanan hızlı, basit ve açık kaynak kodlu bir internet tarayıcısıdır.Firefox'un internet kullanıcıları arasında bu kadar popüler olmasının en büyük nedenleri arasında; basit ve anlaşılır kullanıcı arayüzü, yüksek tarama hızı ve güçlü güvenlik ayarları gösterilebilir. Açık kaynak kodlu olması nedeniyle geliştiricilerin büyük ilgisini çeken Firefox, kendi topluluk sitesi üzerinde sürekli olarak ileri düzey kullanıcılar tarafından da sürekli olarak geliştirilmektedir (tamindir).

  • Firefox'u indirmek için üzerinde "Firefox Ücretsiz indirin" yazan yeşil butona basıyoruz ve indirme işlemi başlıyor.  • İndirme işlemi tamamlandığında "Firefox Setup Stub 31.0.exe" isimli bir kurulum dosyamız oluyor. (Kurulum dosyamızın ismi, indirme tarihimize ve işletim sistemimize göre değişebilir.)


  • İndirdiğimiz dosyaya çift tıklıyoruz.  • Kurulum işlemimiz başlıyor.  • Bu aşama da önümüzde iki seçenek var. Sol tarafta ok işaretiyle gösterdiğim "Seçenekler" butonuna basarak devam edersek programın kısayolunun nerelere ekleneceğini ve programın nereye kurulacağını seçiyoruz. Sağ taraftaki "Yükle" butonuna basarak devam edersek program bahsettiğim ayarları kendisi yaparak devam edecektir. Benim tavsiyem direkt yükle butonuna basarak devam etmeniz.
  • Firefox kurulumu için gerekli dosyaların Firefox sunucusundan indirilmesi gerekiyor bu aşama da indirme işlemi yapılıyor.


  • Kurulum işleminin bu aşaması Firefox'u yüklemeden önce kullandığımız internet tarayıcımızın ayarlarını ve sık kullanılanlara eklediğimiz sitelerimizi Firefox'a aktarmamıza olanak sağlıyor. Örneğin daha önce Chrome'u kullanıyorduk ve orada yaptığımız ayarların, parolaların, sık kullanılanlara ekliğimiz sitelerin vs. Firefox'a aktarılmasını istiyorsak Chrome seçeneğini işaretleyip "İleri >" butonuna basıyoruz. Eğer hiç bir aktarma olmasın istiyorsak "İçe bir şey aktarma" seçeneğini seçebiliriz.
  • Eğer yeni bir sekme açıldı ve bu sayfayı gördüysek Firefox kurulum işlemi başarıyla tamamlandı demektir. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Close Menu