Ad Code

Responsive Advertisement

DietMp3 kurulumu nasıl yapılır? [Resimli Anlatım]


DietMp3, müzik dosyalarımızı sıkıştırmamıza ve boyutlarını küçültmemize yarayan başarılı bir programdır.


DietMp3'ü indirmek için Burayı Tıklayınız.(https://yadi.sk/d/a6jgL-YPZM5L3)


  • 1.Adım: Yukarıda vermiş olduğum linkten indirme işlemi yapıyoruz. İndirilenler klasörümüzde şöyle bir dosyamız oluyor: 

  • 2.Adım: "na-yap-dietmp3" isimli setup dosyamıza çift tıklıyoruz ve kurulum başlıyor.

  • 3.Adım: Açılan pencere yüklenecek programın DietMp3 olduğunu söylüyor ve devam etmek istiyor musunuz diye soruyor. "Evet" butonuna tıklıyoruz.

  • 4.Adım: Neredeyse her kurulumda karşılaştığımız kısımdayız. Setup penceremiz bize hoşgeldin diyor. "Next >" butonuna basarak bir sonraki adıma geçiyoruz.

  • 5.Adım: Bu aşamada DietMp3 programının kurulabilmesi için programa ait lisans koşullarını kabul etmemiz gerekiyor. Bunun için de ok işaretiyle gösterdiğim "I accept the agreement" seçeneğini işaretliyoruz ve "Next >" diyoruz.

  • 6.Adım: Burada programın kurulacağı dizin seçiliyor. Herhangi bir oynama yapmadan "Next >" butonuna basıyoruz. Tabi programı "C:\Program Files"dizininden başka bir yere kurmak istemiyorsak.

  • 7.Adım: Başlat menüsünde programın kısayolunun nereye konulacağı ayarlaması yapılıyor bu aşamada. Lakin burada da bir değişiklik yapmamıza gerek yok. "Next >" diyerek devam ediyoruz.

  • 8.Adım: Geldik DietMp3 programının kısayollarının nerelere konulacağı mevzusuna. Burada iki seçenek var ikisini de seçebiliriz, herhangi birini de seçebiliriz, ikisini de seçmeyebiliriz. Seçim sizin. İlk seçeneği yani "Create a desktop..." olanı seçersek masaüstüne kısayol oluşturulur. İkinisini yani "Create a Quick..." olanı seçersek hızlı başlata kısayol oluşturulur. Ben sadece masaüstüne kısayol oluşturmasını istediğim için seçimimi resimdeki gibi yaptım. Dediğim gibi kısayolları nerede görmek istiyorsak ona göre seçiminizi yapacağız. Seçimi yaptıktan sonra "Next >" butonuna basıyoruz.

  • 9.Adım: Bu aşamada ok işaretiyle gösterdiğim yerde yaptığımız seçimlerin bir özeti gözüküyor. Eğer değiştirmek istediğimiz bir şeyler varsa "< Back" butonuyla geriye dönüp düzeltme yapabiliriz. Kuruluma devam etmek için "Install" butonuna tıklıyoruz.

  • 10.Adım: Kurulum işlemimiz başarıyla tamamlandı. Ok işaretiyle gösterdiğim "Launch DietMp3" seçeneğini işaretlerseniz "Finish" butonuna bastığınızda DietMp3'ümüz açılacaktır. Seçmeden devam ederseniz kendinizde açabilirsiniz. 


DietMp3 kurulumunun nasıl yapıldığını resimli anlatım yoluyla anlatmış oldum. Umarım işinize yarar eğer takıldığınız ya da yardım istediğiniz herhangi bir adım varsa yorum bölümünden bana iletebilirsiniz. İyi günlerde kullanın bol bol müzik sıkıştırın. :)Yorum Gönder

0 Yorumlar

Close Menu