Ad Code

Responsive Advertisement

AVG AntiVirus FREE 2014 kurulumu nasıl yapılır? [Resimli Anlatım]

Ücretsiz virüsten koruma programlarının en sağlıklı ve en tercih edilebilir olanlarından AVG AntiVirüs programının 2014 sürümü diğer antivirüs programlarına nazaran daha az bellek kullanıyor. Buyurun AVG AntiVirus 2014'ün nasıl kurulacağına geçelim.

AVG AntiVirus Free 2014'ü indirmek için Burayı Tıklayınız.(https://yadi.sk/d/1Fx5wC0xZPggx)


 • 1.Adım: Vermiş olduğum YandexDisk linkinden indirme işlemini yapıyoruz ve şöyle bir setup dosyası elde ediyoruz ve "na-yap-avg-2014" isimli setup dosyamıza çift tıklayarak kurulumu başlatıyoruz. 

 • 2.Adım: Setup dosyamıza çift tıklayıp kurulumu başlatınca yukarıdaki resimde gösterdiğim pencere açılıyor ve %100 olana kadar bekliyoruz.

 • 3.Adım: Yukarıda bahsettiğim penceredeki işlem tamamlandığında asıl kurulum penceremiz açılıyor ve yükleme dosyalarımızı hazırlıyor. Burada biraz daha hiç bir şey yapmadan bekliyoruz.

 • 4.Adım: Nihayet seçim yapabileceğimiz bir adım geldi. :) Bu aşamada program dilini seçiyoruz ve "İleri >" butonuna basıyoruz.

 • 5.Adım: Her kurulumda olduğu gibi burada da kuruluma devam etmek için Lisans Sözleşmesini kabul etmemiz gerekiyor. Mavi kutucuk içerisinde gösterdiğim sağ alt köşedeki "Kabul Et" butonuna basıyoruz.


 • 6.Adım: AVG AntiVirus'ün iki farklı sürümü var bunlardan ilk benim başlıkta da belirttiğim Free yani ücretsiz sürüm. Ücretsiz sürümde yalnızca virüslerden ve spywarelardan koruma sağlanıyor. Herhangi bir süre sınırı da yok bu sürümde. Diğer sürüm ise Internet Security sürümü. Bu sürümde ücretsiz sürümde sağlanan korumaya ek olarak bir çok koruma türü mevcut. Lakin bu sürüm ücretli. Eğer ücretsiz olarak bu sürümü denemek isterseniz bunun içinde şansınız var. Benim mavi ok işaretiyle gösterdiğim "Temel Koruma" seçeneğini değil de onun sağ tarafındaki "Tam Koruma" seçeneğini işaretlerseniz Internet Security sürümünü kurmuş olursunuz ve 30 günlük deneme sürümünü bedavaya kullanabilirsiniz. Ben başlıkta Free sürümden bahsettiğim için Free sürümü kuracağım. Bunun içinde ok işaretiyle gösterdiğim "Temel Koruma" seçeneğini işaretleyip "İleri >" butonuna basalım.

 • 7.Adım: Bu aşamada hiçbir şey yapmamıza gerek yok. Ücretsiz sürüm olduğu için ok işaretiyle gösterdiğim yerde kurulum penceresi tarafından oluşturulan bir lisans numarası belirecek. Biz sadece "İleri >" butonuna basacağız.

 • 8.Adım: Kurulum penceresi burada bizden yükleme türünü seçmemizi istiyor. Önümüzde iki seçenek var. Özel Yükleme seçeneğini seçersek programın nereye kurulacağını falan ayarlamamızı istiyor. Ama ok işaretiyle gösterdiğim ve önerilen seçeneği yani Ekspres Yüklemeyi seçersek yüklemeyle ilgili ayarlar otomatik olarak yapılıyor. Ekspres Yükleme'yi seçiyoruz ve "İleri >" butonuna basıyoruz.
Yükleme işlemi yapılıyor.
 • 9.Adım: Yükleme işlemi tamamlandı. Burada mavi kutu içerisine aldığım iki durum var. 
 • Bunlardan ilki ve yukarıdaki "AVG ürün geliştirme programı..." ile başlayan seçeneğin işaretli olup olmaması durumu. Eğer o seçenek işaretli olursa bilgisayarımızdaki virüslerle ilgili veriler AVG'ye gönderilir falan falan. Yani çok lazım bir özellik değil seçip seçmemek size kalmış. Bana ne yaptığımı soracak olursanız ben seçtim. 
 • İkinci durumda şu, yine mavi kutu içerisine aldığım "E-posta adresiniz:" kutucuğu. Bu kutucuğa e-posta adresinizi yazarsanız AVG'ye üye gibi bir şey olacaksınız AVG'de bunun karşılığında size "Güvenlik uyarıları, ürün güncellemeleri ve Quick Tune bileşenini ücretsiz olarak" verecek. Buda gerekli bir özellik değil ben e-posta adresimi yazmadım. 
 • Resimde nasılsa aynen bu şekilde "Bitir" butonuna basarak kurulumu tamamladım. Sizde kendinize göre seçiminizi yaptıktan sonra "Bitir" butonuna basarak kurulum işlemini tamamlayıp AVG AntiVirüs 2014'ünüze kavuşabilir ve bilgisayarınızı sömüren virüsleri kovmaya başlayabilirsiniz. :)
Yorum Gönder

0 Yorumlar

Close Menu