Ad Code

Responsive Advertisement

Adobe llustrator CS5 Portable kurulumu nasıl yapılır? [Resimli Anlatım]

Adobe Illustrator, dünya çapında, baskı, web, etkileşimli içerik, video ve mobil gibi tüm ortamlar için dijital grafikler, illüstrasyonlar ve tipografi oluşturmak isteyen her türlü tasarımcı tarafından kullanılan vektör grafiği yazılımıdır.(Gezginler)

Adobe Illustrator CS5 Portable indirmek için Burayı Tıklayınız.(https://yadi.sk/d/X4A3S5EUZVJqF)

1.Adım: Verdiğim linkten indirme işlemini yapıyoruz. (YandexDisk üzerinden indirme nasıl yapılır öğrenmek için burayı tıklayınız.) İndirme işlemimiz tamamlandığında "na-yap-illustrator" isimli sıkıştırılmış bir dosyamız olacak.
2.Adım: "na-yap-illustrator" isimli sıkıştırılmış dosyamızı klasörü çıkarıyoruz. Klasöre çıkarma işlemi tamamlandığında na-yap-illustrator isimli bir klasör oluşuyor ve bu klasörün içerisinde yukarıdaki resimde gösterdiğim dosyalar var. "Ekran Görüntüleri" isimli klasörde programla ilgili ekran görüntüleri, "Özellikler" isimli metin dosyasında ise programın sürümüne ilişkin notlar mevcut. Bizim işimiz ortadaki "Illustrator" isimli program dosyasıyla olduğu için diğer iki dosya çokta önemli değil.
3.Adım: Program portable yani taşınabilir olduğu için kurulum uzun ve sıkıntılı değil tek yapmamız gereken "Illustrator" isimli dosyaya çift tıklamak ve programın açılmasını beklemek. İlk açılışta 5 dakika kadar sürebilir sonraki açılışlarda bu süre azalacaktır.

4.Adım: Programımız kuruldu ve açıldı.

Not: Program portable yani taşınabilir olduğu için herhangi bir kurulum aşaması göremedik ve diğer kurulumlarda olduğu gibi programın kısayolu masaüstüne atılmadı, programın nereye kurulacağı seçilmedi vs. Programı tekrar açmak istediğimizde "na-yap-illustrator" adlı klasörümüze giriyoruz yine "Illustrator" isimli dosyaya çift tıklıyoruz. Sakın bu klasördeki herhangi bir dosyayı silmeyin yoksa program çalışmayabilir. İşinizi kolaylaştırması açısından "Illustrator" isimli dosyaya sağ tıklayıp "Gönder" satırına inip açılan sekmeden "Masaüstü (Kısayol oluştur)" diyerek masaüstüne programın kısayolunu ekleyebilir ve programı açmak istediğimizde oradan açabiliriz. Yardım istediğiniz veya yapamadığınız bir adım olursa yorum bölümünden bana ulaşabilirsiniz.


Yorum Gönder

10 Yorumlar

 1. Basıyorum Basıyorum açılmıyor :(

  YanıtlaSil
 2. Program ilk açılışta biraz geç açılıyor. Beklemenizi öneririm eğer yine açılmazsa bu linkten indirip yeniden kurun. https://docs.google.com/file/d/0B1E-u5_p1ZC5ZFJ0anRPOHdLWHM/edit

  YanıtlaSil
 3. bu uygulama açılamıyor dıye bı uyarı alıyorum ne yapabilirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Programın açılması için gerekli yardımcı güncelleştirmeler bilgisayarınızda yüklü olmayabilir ya da donanımsal yetersizlikten kaynaklanıyor olabilir. Programın Portable versiyonu yerine tam versiyonunu denemenizi tavsiye ediyorum.
   Şu linkten programın tam versiyonunu indirip kurabilirsiniz: https://drive.google.com/file/d/0Bz6uIE9KNsXlVm13SjZYVjBHN0k/edit?usp=sharing
   rar şifresi: www.saglamindir.net

   Sil
 4. Merhaba bende program cok sorunsuz acıldı.
  Ancak hıcbırseyi kaydetmiyor neden olabilir?
  Yardımcı olursanız sevınırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadım ancak muhtemel çözümler şöyle:
   Yaptığınız çalışmada katmanlar arasında bir sorun olmuş olabilir öncelikle başka bir çalışma yapın onu kaydetmeyi deneyin eğer yine olmazsa aşağıdaki yöntemleri deneyin.
   1- Programı yönetici olarak çalıştırıp deneyin.
   2- Dosyayı kaydederken şuan kaydetmeye çalıştığınız yerden başka bir yere kaydetmeyi deneyin.

   Sil
  2. Bu açıklamaların bi anlamı yok.. Çünkü win7 ve üzeri işletim sistemlerinde adobe illustrator portable olarak çalışmıyor.

   Sil
  3. Yanlışınız olabilir mi Zeynep hanım? Çünkü ben resimli anlatımını yaptığım ve burada paylaştığım portable olan bu sürümü Windows 8.1'de açtım ve kullandım.

   Sil
 5. Aslında bana oyle bir fırsat bırakmadan Save ya da Save as hatta export a bile bassam direk kayboluyor doysa adını yazmama fırsat kalmıyor. Tamamen kapanıyor ıllustrator..
  Acaba bilgisayarım dısardan programları kayıt etmeye kapalı olabilirmi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Söylediğiniz gibi de olabilir ama ilk aklıma gelen programın hangi sürümü kullanıyorsunuz? Yani konuda belirttiğim Portable versiyonunu mu yoksa yorumda paylaştığım tam sürümü mü? Söylemek istediğim şu, portable versiyonu hazırlanırken gereksiz görülen bileşenler çıkarılıyor bu da bazen bu tarz sorunlara neden oluyor. Belki sorununuzun nedeni bu olabilir. Eğer portable sürümü kullanıyorsanız tamamen kaldırın sonra da tam sürümü yükleyin.
   Tam sürüm linki: https://drive.google.com/file/d/0Bz6uIE9KNsXlVm13SjZYVjBHN0k/edit?usp=sharing
   Sıkıştırma şifresi: www.saglamindir.net

   Sil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)

Close Menu