Ad Code

Responsive Advertisement

TeamViewer kurulumu nasıl yapılır?

TeamViewer internet üzerinden uzak bilgisayarı kontrol edebilme özelliğine sahip bir programdır. Yani bu program aracılığıyla uzaktaki bir bilgisayarı online bir şekilde kontrol edebiliyoruz. Çok uzatmadan programın kendi tanıtımını şöylece göstereyim size :
"TeamViewer ile internet üzerinden birkaç saniye içerisinde herhangi bir bilgisayara veya sunucuya bağlanabilir ve bu bilgisayarı sanki karşısında oturuyormuş gibi uzaktan kontrol edebilirsiniz."
  • Verdiğim linke girdiğiniz karşınıza şöyle bir sayfa açılacak 

  • "Ücretsiz Tam Sürümü Başlat" butonuna tıklayarak programın indirme işlemini başlatalım. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra İndirilenler(Karşıdan Yüklemeler veya indirmeyi nereye yaptıysanız) klasörüne girip "TeamViewer_Setup_tr-ckq.exe" adlı setup dosyamızı bulup çift tıklayarak açalım.

  • "Nasıl devam etmek istersiniz?" ve "TeamViewer uygulamasını nasıl kullanmak" sorularına benim sarıyla gösterdiğim şekilde cevap vermeniz en uygunu olacaktır ama yine de kendinize göre cevaplandırabilirsiniz. Bu cevaplar kullanım amacınıza ve şeklinize göre değişir. Tek kullanımlık istiyorsanız "Sadece başlatın" seçeneği sizin için daha uygundur. Cevaplama işleminin ardından "Kabul et - bitir" butonuna tıklıyoruz.
  • Bu adımdan sonra sırasıyla önce yükleme işlemi :

  • Hemen ardından programın ilk açılışı gerçekleşiyor.
  • Program ilk açıldığında tanıtım namına aşağıdaki pencere açılıyor.


  • Bu pencerede de yazdığı gibi sol sütundaki ID'niz ve Şifre program tarafından bizim bilgisayarımıza verilen ID ve şifremiz oluyor. Başka bir bilgisayar bizim bilgisayarımıza bağlanacaksa bu ID ve şifreye ihtiyaç duyar. Yine biz başka bir bilgisayara bağlanacaksak o bilgisayarın ID ve şifresini bilmemiz gerekiyor.
  • Programda iki mod var. Bunlardan ilki "Uzaktan Kontrol" bu modda iken yukarıda bahsettiğim uzak bilgisayarı kontrol etme işlemi yapılıyor. İkinci modumuz "Toplantı" bu modu hiç kullanma fırsatım olmadı ama tahminlerime göre birden fazla bilgisayara bağlanma imkanı sunuyor bu mod.
  • Uzaktaki bilgisayarı kontrol etmek için ilk adım "Karşıdaki kişi ID" yazısının altındaki boşluğa bağlanacağımız bilgisayara TeamViewer tarafından verilen ID numarasını giriyoruz ve Karşıdaki kişi ile bağlantı kur butonuna tıklıyoruz. Tıklamanın ardından açılan kutucuğa karşıdaki bilgisayarın şifresini giriyoruz ve bağlantı sağlanmış oluyor.


Yorum Gönder

0 Yorumlar

Close Menu