Ad Code

Responsive Advertisement

GOM Player : Video Oynatıcı kurulumu nasıl yapılır? [Resimli Anlatım]


GOM Player (Gretech Online Movie Player), popüler ses ve görüntü çözücülerini kendi içerisinde barındıran ücretsiz bir video oynatıcıdır. GOM Player sisteminizde kuruluysa başka bir çözücü (codec) paketi yüklemenize gerek yoktur, eğer oynatamadığı bir video ile karşılaşırsa program içerisinden size bu paketi indirebilmeniz için yol gösterilmektedir. GOM Player yazılımının en önemli özelliği her video dosyasını sorunsuz ve hızlı bir şekilde açabilmesidir.

  • Verdiğim linkten indirme işlemini yaptığımızda şöyle bir setup dosyamız olacak :


  • "GOMPLAYERENSETUP" isimli setup dosyamıza çift tıklıyoruz ve kurulum işlemimizi başlatıyoruz.
Next>
Bu aşamada kullanım koşullarını kabul edip etmediğimizi soruyor. "I Aggre" diyoruz.

Burada programın kullanacağı video uzantıları gibi bir kaç ayarın ne olacağını soruyor hiç bir değişiklik yapmadan "Next>" tuşuna basmanızı tavsiye ederim.

Program ücretsiz olduğu için yanında bilgisayarımıza eklenti kurarak para kazanmayı hedefliyor. Benim tavsiyem eklentiyi kurmamanız yönünde. Bunun içinde :

Hızlı (önerilen) değilde Özel kurulum (gelişmiş) seçeneğini seçiyoruz ve altındaki Yandex ile ilgili tüm seçeneklerin yanındaki işareti kaldırıp "Next>" diyoruz.

Burada ise programın kurulacağı klasörü seçmemiz isteniyor. Eğer özel bir nedenimiz yoksa hiç değişiklik yapmadan "Install" butonuna basıyoruz.

Programımız yükleniyor.

Ve yükleme işlemi tamamlandı "Finish" diyerek kurulumu bitiriyoruz.  • Finish dedikten sonra programın ayarlarının yapılacağı bir pencere açılıyor. Bu ayarlar profesyonelce ayarlardır eğer ayrıntı bilmiyorsanız hiç bir değişiklik yapmadan İleri > İleri diyerek bitirelim. 


  • Programımız başarıyla kuruldu iyi günlerde kullanın. Eğer yardımcı olmamı istediğiniz bir şey olursa yorum kısmından yazabilirsiniz.


Yorum Gönder

1 Yorumlar

  1. Bende yandex elements kurmayı engellediğimiz ekran çıkmıyor direk kuruyor yandexi

    YanıtlaSil
Emoji
(y)
:)
:(
hihi
:-)
:D
=D
:-d
;(
;-(
@-)
:P
:o
:>)
(o)
:p
(p)
:-s
(m)
8-)
:-t
:-b
b-(
:-#
=p~
x-)
(k)

Close Menu