Ad Code

Responsive Advertisement

Blogger resimlerin dışarıya link olarak görünmesi çözümü nasıl yapılır? [Resimli Anlatım]


  • Dışarıya link demek, blogunuzda kendi blogunuz dışında bir link vermeniz manasına gelir. Şöyle ki, blogunuzda bir program tanıtımı yaptınız ve o programın indirme linkini verdiniz. Vermiş olduğunuz bu link dışarıya linktir.
  • Dışarıya link illa ki vereceğiz ama verdiğimiz linklere çok dikkat etmemiz gerek. Eğer verdiğimiz link Google tarafından istenmeyen bir linkse blogumuzun Google'ın gözündeki değeri de düşecektir. 
  • Dışarıya verdiğimiz linklerin neler olduğunu nereden bulacağız derseniz Buradaki sayfadan kontrol edebilirsiniz. Verdiğim linkten kontrol ettiğinizde blogunuzdan verdiğiniz içeriye ve dışarıya linkleri göreceksiniz.   • Gelelim başlıkta belirttiğim blogumuzda ki resimlerin dışarıya link olarak görünmesi sorununun çözümüne. Blogger üzerinden blogumuza yazı eklerken illa ki konuyla ilgili resimler kullanıyoruz. Bu resimleri eklediğimizde Blogger resimleri otomatik olarak linkmiş gibi görebiliyor. Resimlerin kendi blogumuzda değilde Blogger'ın bünyesinde barındırılması nedeniyle bu resimlere verilen otomatik linkler dışarıya link oluyor. Resimlerin dışarıya link olarak görünmemesi için yazdığımız makalelere resim ekledikten sonra resmin üzerine tıklayıp araç çubuklarından "Bağla" butonuna basarak bağlantıyı devre dışı bırakıyoruz. Şöyle :


  • Eğer makalemizi yazarken bu düzeltmeyi yapmadıysak ve sonradan resimlerin dışarıya link olarak görünmesini engellemek istiyorsak ; 
  • Yukarıda verdiğim linkte kontrol ettiğimiz ve dışarıya link olarak görülen resimlerin bulunduğu makaleyi "Kayıtlar" bölümünden bulup "Düzenle" dedikten sonra yine aynı işlemi yapıyoruz ve resimlerimiz artık dışarıya link olarak gözükmüyor.
Blogger resimlerin dışarıya link olarak görünmesi sorunun çözümünü resimlerle destekleyerek anlatmış bulundum. Eğer eksik gördüğünüz veya yardım istediğiniz bir yer olursa yorum yazarak bana ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar

Close Menu